Projekty

Projekty

Naturalnie Rozwijamy się

 1. Akademia  Rodzica Naturalis : w Akademii promujemy naturalne rodzicielstwo. Uczymy wiązać dzieci w chustach, masować i pomagamy rozwiązywać problemy z karmieniem.
  Link
 2. Blisko Mam Cię : wypożyczalnia książek w duchu Rodzicielstwa Bliskości
  Link
 3. Blisko Przyrody : spotkania w lesie
 4. Komunikacja Bliskości
 5. Self-Reg
 6. Wakacje z NVC
 7. Aktywne czytelnictwo
 8. Babski zapas czasu
 9. Naturalnie, powrócę : dla mam wracających do pracy
 10. Szkoła dla rodziców  : jak wychować i nie zwariować
 11. Kiedy rodzi się matka : projekt skierowany do kobiet w ciąży i w połogu. Zwiera trzy spotkania pozwalające przygotować się do porodu oraz pierwszych dni z dzieckiem. Na pierwszym spotkaniu omawiana jest dieta ciężarnych oraz wyprawka dla noworodka z omówieniem zalet i wad poszczególnych przedmiotów. Kolejny warsztat to temat omawiany przez fizjoterapeutę uroginekologicznego-  przygotowania mięśni dna miednicy do porodu. Promotorka karmienia piersią przedstawi natomiast jak przygotować się do karmienia piersią i jak wyglądają pierwsze doby z noworodkiem. Ostatnie spotkanie to przedstawienie jak można zadbać o mięśnie dna miednicy w połogu pokazane przez fizjoterapeutę uroginekologicznego oraz zalety chustonoszenia pokazane przez doradcę chustonoszenia.

Naturalnie Nosimy

 1. Motanki : to spotkania towarzyskie rodziców noszących swoje dzieci w chustach a także zainteresowanych tematem. W trakcie spotkań są obecni doradcy noszenia aby odpowiedzieć na pytania i wątpliwości odnośnie wyboru pierwszej chusty, dobrania odpowiedniego nosidła czy wyboru wiązania idealnego do wieku malucha.
  Link
 2. Salsa w Chustach : to spotkania skierowane do rodziców z maluchami a także do kobiet ciężarnych. W ich trakcie partnerem w tańcu jest dziecko zawiązane w chuście lub nosidle a forma tańca jest dobierana do poziomu grupy.
  Link
 3. Konsultacje chustonoszenia : na naszych spotkaniach każdy rodzic ma szansę opanować podstawowe wiązania aby móc wykonywać je samodzielnie po warsztatach. Zapewniamy chusty treningowe, dlatego aby rozpocząć swoją przygodę z noszeniem potrzebujecie tylko dobrych chęci i… dziecka 😉
 4. Blisko Mam Cię Wypożyczalnia chust i nosideł  : zanim podejmiecie decyzję o zakupie chusty możecie testować noszenie w niej malucha przez cały tydzień. Przed wyprawą w góry lub na urlop możecie też dobrać odpowiednie nosidło, które przyda się zarówno na lotnisku jak i przy spacerach po plaży.
  Link
 5. Wydarzenia w ramach #nicminiewisi- flash- mob : co roku włączamy się do ogólnopolskiej akcji promującej prawidłowe noszenie dzieci w chustach i nosidłach.

Naturalnie Karmimy

 1. Mleczny Krąg Mocy :  to grupa wsparcia laktacyjnego spotykająca się cyklicznie od września do czerwca, której nadrzędnym zadaniem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat zalet i właściwości mleka kobiecego. Skupiamy wokół siebie mamy karmiące piersią, karmiące mieszanie piersią i formułą oraz mamy karmiące piersią inaczej. Jesteśmy otwarte na doświadczenia wszystkich mam, ale przede wszystkim opieramy się na wiedzy popartej dowodami naukowymi. Grupę prowadzą promotorki karmienia piersią.
  Link
 2. Gdynia Mlekiem Płynąca : by każda rodzina mogła łatwo znaleźć  miejsce w Gdyni przyjaznych rodzinie i mamie karmiącej oznaczyliśmy je specjalnym znaczkiem <tu grafika>. W tym lokalu na pewno będziesz mogła swobodnie nakarmić piersią a dzieci nikomu nie przeszkadzają.
 3. Pierwszy łyk : cyklicznie przeprowadzane zajęcia dla rodziców spodziewających się dziecka na temat przygotowania się do karmienia piersią oraz pierwszych dób z noworodkiem.

Naturalnie Jesteśmy eko

 1. Pogotowie Pieluszkowe : warsztaty temat użytkowania pieluch wielorazowych.
 2. Pieluchoteka WieloPielo Gdynia : to należąca do sieci krajowych pieluchotek wypożyczalnia pieluszek wielorazowych, która daje możliwość wypożyczenia i przetestowania pieluszek rodzicom myślącym o ich używaniu. Wypożyczenie kompletnego zestawu jest bezpłatne. Wraz pieluszkami rodzice otrzymują instrukcję, tak by w łatwy i prosty sposób mogli zapoznać się z tym systemem pieluchowania.
  Link
 3. Czytaj skład – kosmetyki : jest jednym z elemetów pilotażowego organu Czytaj skład, który ma na celu zwiększenie spoilerze j świadomości i uwrażliwienie innych na to, jak ważne w dzisiejszych czasach jest właśnie czytanie składów. Na spotkaniach analizujemy składy dostępnych na rynku kosmetyków i wybieramy te, które są wolne od szkodliwych składników. Szukamy kosmetyków atrakcyjnych cenowo a z korzystam dla zdrowia składem.
 1. Czytaj skład – artykuły spożywcze : to drugi obok kosmetyków filar, którym w dość istotny sposób się zajmiemy. Na spotkaniach staramy się udowodnić,że nie wszystko, co jest drogie i pięknie wygląda będzie miało dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Obalamy mity i wskazujemy produkty, które w swoim składzie nie posiadają potencjalnie niebezpiecznych dodatków.Stawiamy na krótkie składy. Tworzymy listy zakupów, dzięki którym unikniesz spożywczych wpadek.
 2. Czytaj skład – środki czystości : w tym panelu staramy się udowodnić, że ocet, soda oczyszczona i kwasek cytrynowy to najlepsze i przy tym najtańsze środki czystości z dostępnych obecnie na polskim rynku produktów. Nie potrzebujesz domowej chemii z najwyższej półki cenowej, aby Twój dom lśnił czystością. Dzięki temu, że korzystamy z prostych, tanich i łatwo dostępnych środków do domowego użytku chronimy przede wszystkim naszych bliskich i nasze domy przed atakiem wysoce szkodliwych i niebezpiecznych związków chemicznych.
 3. Wiem, co jem : idea tego projektu zrodziła się już jakiś czas temu, kiedy to zaczęliśmy zwracać uwagę na to,co jemy i co jedzą nasze dzieci. Po fali rozmów, poszukiwań i wzajemnego zaglądania do talerza, doszłyśmy do wniosku, ze zdobytą wiedzą należy się dzielić i tak właśnie zrodził się ów projekt, który o zdrowym i pozbawionym szkodliwych dodatków traktuje.